poniedziałek, 25.03.2019

PIERWSZE NA OPOLSZCZYŹNIE GIMNAZJUM

z certyfikatem Szkoły Przedsiębiorczości
Biopomocni
Dzień bez futra ... 25 listopada (niedziela) PDF Drukuj Email
środa, 21 listopada 2012 13:45

futroDZIEŃ BEZ FUTRA  - 25 LISTOPADA

 

Każdego roku przemysł futrzarski zabija na świecie około 50 milionów zwierząt, głównie lisów, norek, jenotów, szynszyli. Każde z tych zwierząt zanim zostanie zabite dla swojego futra, narażone jest na liczne cierpienia spowodowane chorobami i obrażeniami fizycznymi oraz zaburzeniami psychicznymi, wywołanymi życiem w ciasnej klatce.

Polska stała się w ostatnich latach jednym z potentatów tego przemysłu i wszystko wskazuje na to, że jego rozwój będzie trwał nadal, jeżeli nie napotka na żadne przeszkody. Na terenie Polski działa około 750 ferm zwierząt futerkowych. Wiele z nich to nieduże, przydomowe fermy lisów, część z tych ferm to wielkie fabryki, gdzie przetrzymywane jest nawet kilkadziesiąt tysięcy zwierząt. Jest duża szansa, że jakaś ferma znajduje się gdzieś niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli myślisz, że ten temat Cię nie dotyczy, to jesteś w błędzie, bo tysiące zwierząt jest okrutnie traktowana i zabijana tuż pod Twoim nosem. W krajach Unii Europejskiej skupia się 67% światowej hodowli norek i 70% hodowli lisów, jednak dzięki działaniom aktywistów praw zwierząt i wzrostowi świadomości społecznej przemysł futrzarski jest wypierany z niektórych europejskich krajów. Hodowla zwierząt futerkowych została zakazana w Wielkiej Brytanii, Austrii, Bośni i Hercegowinie oraz w Chorwacji. W Szwajcarii przepisy są tak restrykcyjne, że jest ona całkowicie nieopłacalna. W Danii nie można hodować lisów, w Holandii lisów i szynszyli. Między innymi dlatego Polska jest obecnie tak atrakcyjnym miejscem dla rozwoju hodowli zwierząt futerkowych. Przedsiębiorcy z innych krajów europejskich przenoszą swój biznes do naszego kraju, ponieważ polskie przepisy dotyczące tego przemysłu są liberalne, a kontrole rzadkie i mało skuteczne. Lobby futrzarskie doprowadza do tak absurdalnych sytuacji jak wykreślenie norki amerykańskiej z listy gatunków obcych.

Najwyższy czas pokazać, że nie tylko nie chcemy kupować produktów futrzarskich, ale zrobimy wszystko, aby przemysł futrzarski w Polsce przeszedł do historii.


Koalicja na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce

 

Co możesz zrobić?

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2012 09:53
 
Domki dla kotów na zimę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2012 11:41

Drodzy Uczniowie jeśli chcecie pomóc kotom przetrwać zimę włączcie się do akcji budowania domków dla kotów. Akcję prowadzi biopomocny - pan Kajetan Woźniak (psycholog szkolny).  

Niesienie pomocy kotom nie jest trudne. ? Wystarczy zostawić im otwarte okienko w piwnicy, dając ochronę przed największymi chłodami i regularnie dokarmiać bo to przecież właśnie koty są najlepszym sposobem na gryzonie. ? Kot jest naturalnym wrogiem myszy i szczurów.

Na tej stronie znajdziecie Ilustrowany przewodnik budowy domków dla kotów - Fundacja Czarna Owca Pana Kota.  http://www.czarnaowca.org/download/domki.pdf

Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2013 14:07
 
Bądz BRATEM - nie katem! PDF Drukuj Email
piątek, 21 września 2012 07:55

Zerwijmy łańcuchy? to protest czytelników miesięcznika ?Mój Pies? przeciwko wiązaniu psów na stałe na łańcuchach.

 

W XXI wieku znamy już humanitarne sposoby bezpiecznego dla otoczenia trzymania zwierząt. Dlatego w centrach największych polskich miast ustawiamy budy, do których każdy, kto tylko zechce, może się na kilka minut przywiązać - by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego, jak wycieńczające, koszmarnie nudne i bezsensowne jest życie na 2 metrach kwadratowych. Większość osób biorących udział w akcji jest zaskoczona ciężarem takiego łańcucha - to po prostu trzeba poczuć na własnej szyi. W akcję ?Zerwijmy łańcuchy? włączają się znane postaci ze świata kultury i rozrywki - oni również przywiązują się do bud. Media obszernie relacjonują nasze happeningi. To ważne, bo chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy.

 

23.09.2012

miejsce: Opole, Plac Mikołaja Kopernika 16 (przy Solaris Center), godzina: 12

 

Na opolski happening zapraszają biopomocni!

Poprawiony: środa, 26 września 2012 18:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9