poniedziałek, 25.03.2019

PIERWSZE NA OPOLSZCZYŹNIE GIMNAZJUM

z certyfikatem Szkoły Przedsiębiorczości
Biopomocni
Karp z lodu! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 grudnia 2011 11:36

 

Oszczędź rybom  cierpienia !

 

?Rokrocznie w grudniu, w Polsce mamy do czynienia z niehumanitarnym traktowaniem ryb podczas ich transportu i sprzedaży w sklepach, hipermarketach, na stoiskach ulicznych. Dotyczy to w szczególności karpi, które są nadmiernie stłoczone, pakowane żywe do worków foliowych, niepotrzebnie ranione i zabijane w obecności najmłodszych. Jest to nieetyczne i łamie zapisy Ustawy o ochronie zwierząt. Pragniemy przypomnieć, że na wniosek Klubu Gaja, Sejm uchwalił poprawkę do Ustawy o ochronie zwierząt. Zmieniony art. 2 wyraźnie wskazuje, iż prawo to chroni także ryby, tak jak inne kręgowce.  

Ukróć cierpienie, stres, złe wspomnienia:
? nie zabijaj ryb samodzielnie w domu ? to podwójny stres dla nich i dla Ciebie
? nie przekazuj tej smutnej tradycji młodszym
? kupuj ryby z lodu lub u humanitarnych hodowców  ? ograniczasz ich cierpienie podczas transportu, w oczekiwaniu na śmierć.?
(źródło: Klub Gaja)

 

            W naszej gminie Zdzieszowice są hodowcy ryb, którzy posiadają certyfikat ukończenia  szkolenia  w zakresie dobrostanu i humanitarnego obchodzenia się z rybami, zdaj się na ich wiedzę i umiejętności, nie zabijaj  ryb samodzielnie.

                                                                                                       

 biopomocni

 

 

 

Poprawiony: piątek, 06 stycznia 2012 20:27
 
Pomóżmy im przetrwać zimę PDF Drukuj Email
niedziela, 13 listopada 2011 11:14

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy naszej szkoły oraz Goście odwiedzający naszą stronę, tradycją  stała się już pomoc jaką niesiemy dla bezdomnych zwierząt, ze schroniska w Kędzierzynie -  Koźlu. Jak co roku ruszamy  z akcją ?Pomóżmy im  przetrwać zimę?. Zbieramy przede wszystkim żywność dla psów: kaszę, ryż, makaron, suchą karmę, karmę w puszkach.  Akcja trwa do 5 grudnia 2011. Prosimy o przynoszenie  darów do sali  21. Z góry, dziękujemy za okazane serce.         

 

 www                        

NIKI - ok.5 letni mieszaniec cocker spaniela trikolor, wspaniały przyjaciel, cierpliwy, cudowny towarzysz dalekich spacerów . Jeden z wielu piesków oczekujących na dom. Przyjedź do schroniska w Kędzierzynie ? Koźlu  i zabierz Przyjaciela do domu.  Zobacz inne pieski oczekujące na adopcję:

http://schronisko.msokkozle.pl/index.php?id=106&id2=103 

                                           

 

biopomocni

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2012 13:56
 
Biopomocni zbierają biżuterię ... PDF Drukuj Email
czwartek, 22 września 2011 10:06

   

4 października w naszej szkole organizowany będzie międzynarodowy dzień dobroci dla zwierząt. Z tej okazji chcemy zorganizować zbiórkę pieniędzy na zaprzyjaźnione z nami schronisko dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie niepotrzebnej biżuterii, breloczków, chustek, przywieszek na telefon ? różnych gadżetów, które będą sprzedawane 4 października na korytarzu w naszej szkole za drobne kwoty (1zł-5zł).

     Dziewczyny będziecie miały okazję żeby ?powymieniać się? biżuterią, a wy chłopcy możecie zrobić prezent mamie, babci, koleżance?

Poprawiony: środa, 12 października 2011 06:50
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9