czwartek, 18.07.2019

PIERWSZE NA OPOLSZCZYŹNIE GIMNAZJUM

z certyfikatem Szkoły Przedsiębiorczości
Zebranie Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Antosiak Tomasz   
piątek, 07 listopada 2014 09:29

debataPrzypominamy wszystkim posłom, że dziś 7 listopada na lekcji 4  w sali E3 odbędzie się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Tematem spotkania będzie debata dotycząca udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Porozmawiamy  o tym, jakie oczekiwania macie, a jakie nauczyciele. Wspólnie wybierzemy zadania do realizacji w programie WF z klasą!!

 

 

 

 

 
List Prezydenta RP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Krzyża   
środa, 05 listopada 2014 10:39

  List Prezydenta RP logo pdf

 

Poprawiony: środa, 05 listopada 2014 10:47
 
Rozgrywki warcabowo - szachowe PDF Drukuj Email
piątek, 31 października 2014 13:44

clip-art-playing-chess-550924

Zapraszamy na kolejny cykl rozgrywek warcabowo-szachowych w środę - 5 listopada o godz. 15.30 do biblioteki szkolnej.

Szkolenie od 14.30 do 15.30.


Dla osób, które chciałyby poznać tajniki gry w szachy - w każdą środę w godz. 14.30 - 15.30 prowadzone będą szkolenia.

 
Zajęcia w terenie klas 2a i b PDF Drukuj Email
wtorek, 21 października 2014 14:16

Kryta ujeżdżalnia, izba tradycji, w której zgromadzone zostały eksponaty dowodzące historii  i tradycji stadniny, wspaniałe plenery wokół niej ? to  DSCF7155jedne z niewielu walorów stadniny koni ? Wild West? w Rozwadzy. w której uczniowie klasy 2a oraz 2b  w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób  mogli pozyskać wiedzę z wielu dziedzin w myśl oświeceniowego priorytetu dydaktycznego : Poprzez zabawę ? nauka? Nauczyciele ? Beata Babilec oraz Ireneusz Babilec  ?  wykorzystując metodę zajęć  terenowych przeprowadzili tam lekcje historii , języka polskiego, geografii, biologii , plastyki czy wychowania fizycznego. I tak na przykład uczniowie, poznając mieszkańców stajni Wild West w Rozwadzy, nie tylko zobaczyli, jaki koń jest, ale mogli go dotknąć, wyczyścić ,wreszcie spróbować przyjemności przejażdżki w siodle. Dowiedzieli się też od p. Agaty Lepich  - właścicielki stadniny, jakie są podstawowe zasady hodowli i codziennej pielęgnacji koni. ( lekcja biologii).DSCF6859

 

 

Jako że właściciele Wild West są członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych  ? Na Koń? uczniowie mieli możliwość zobaczyć nie tylko albumowe fotografie z inscenizacji bitewnych z czasów napoleońskich, ale także dotknąć i założyć repliki mundurów polskich żołnierzy Legionów gen. Dąbrowskiego, wziąć do ręki broń białą i palną z tego okresu, zagrać na werblu?Wtedy też poznali genezę ? Pieśni Legionów Polskich we Włoszech? Józefa Wybickiego powstałej w Reggio w 1797 roku. Temat ten kontynuowany był na lekcji języka polskiego, podczas której omówione zostały cechy hymnu jako gatunku literackiego, zaś rozmowa o polskich symbolach narodowych realizowała treści zarówno wychowawcze jak i historyczne. Były też zajęcia sportowe, plener malarski?Nie mogło zabraknąć także pieczonych kiełbasek z ? Ogniska starego wiarusa z Reggio?.          

DSCF6893    DSCF7392    DSCF7337    DSCF6940

Poprawiony: wtorek, 21 października 2014 15:01
 
Pracownicy Naszego Gimnazjum odznaczeni w Opolu PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 20:13

  OdznaczeniDnia 15 października w Centrum Kongresowo ? Wystawienniczym w Opolu odbyła się Wojewódzka Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli przedstawiciele władz   wojewódzkich i samorządowych oraz wielu zaproszonych gości, a oprawę artystyczną  zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącyc nr II w Opolu.

 

 Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie  odznaczeń.

Wśród wyróżnionych byli pracownicy Naszego Gimnazjum.


 Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został dyrektor Gimnazjum ? pan Mirosław Czernysz. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali: pani Hanna Nowak oraz pan Ignacy Banasiak ? konserwator.

 Medal Srebrny za Długoletnią Służbę odebrał pan Roman Pojasek, a Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę uhonorowano panią Justynę Klink ? Jelito.

Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: pani Hanna Nowak oraz panowie Ireneusz Babilec  i Adam Hyjek.

 

 Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

 

                                           GALERIA  KURATORIUM


 

Poprawiony: niedziela, 19 października 2014 20:39
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 59 z 71